Odpoveď
-
Dobrý deň prajem,
Určite by ste v prvom rade mali absolvovať sono brucha a potom sa určí postup podľa toho, aké budú výsledky. Pri prevencii môže veľa pomôcť zmena jedálnička, alebo príjem probiotík. Probiotiká totiž prispievajú k obnove črevnej flóry, a tým účinne zabraňujú nadmernej plynatosti. Dôležité je, aby ste súčasne s probiotikami užívali aj prebiotiká, pretože živia prebiotické baktérie, tak nevyhnutné pre ich rozmnožovanie.
S pozdravom
Dr.Podlupszki
Odpoveď
Dobrý deň,
problém s nafúknutým bruchom často súvisí s celkovým životným štýlom. Čiže nafukovanie spôsobujú obvykle priamo niektoré druhy potravín. V črevách sa nahromaďujú plyny a tie spôsobujú dané problémy. Často sa tieto problémy vytratia po zmene stravovacích návykov a celkového životného štýlu. Úplne by sa mali vynechať vysmážané jedlá, tučných jedál a jedál, ktoré spôsobujú nadúvanie. To môže byť u každého individuálne (kapusta, strukoviny...). Nevhodný je i alkohol. Vzduch sa do čriev môže dostávať i pri žuvaní žuvačky, ale taktiež pri hltaní jedla. Práve preto by sa malo jedlo dôkladne prežúvať a jesť pomaly. Niekedy sa za týmto problémom môže ukrývať i potravinová alergia.
Účinnou je tiež detoxikácia organizmu, ktorú môžete podstúpiť. Podporí správne fungovanie procesov v organizme a tiež imunitný systém, keďže sa posilní flóra v črevách. Telo by popritom malo dostávať i dostatok vitamínov a minerálov, aby nezostalo veľmi oslabené. Cvičenie je tiež vhodné.
S pozdravom
Dr. Podlupszki